Svatojakubská pouť - cestou, necestou do Santiaga de Compostela

cena od 27 090 Kč termín: 03.06.2019 délka: 9 dní (zájezd č. 214360)

9 - denní zájezd

León – Hospital de Órbigo - Astorga – Villafranca – Ponferrada – O Cebreiro – Samos – Santiago de Compostela – Finisterre

Kombinace pěší turistiky a poznávaní památek vznešené Kastilie a sytě zelené Galicie Náročnost tras: středně lehká

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech ***/**** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Praha

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
03.06.2019 11.06.2019 9 Praha 27 090 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Madridu. Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v bazilice San Isidoro, v gotické katedrále nebo bývalém klášteře San Marcos. Ubytování v Leonu.
2. den:Dopoledne pěší prohlídka historického centra, návštěva leonské katedrály a baziliky S. Isidro s královským panteonem v románském stylu. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes fungujícího jako luxusní hotel a procházka "mokrou čtvrtí" s typickými bary a restauracemi v samém historickém jádru. Odpoledne volno k návštěvě muzeí nebo k posezení v některé z mnoha kaváren a barů. Ubytování v Leonu.
3. den:Po snídani se již vydáte kastilskou mesetou na první etapu svatojakubské pouti. Pěší túra povede z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega, popř. až do Astorgy (cca 12-15 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia. Odpoledne strávené v Astorze s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum cest, které se zde od nepaměti křížily. Ubytování v Astorze.
4. den:Ráno po snídani se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás povede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.
5. den:Dopoledne zastávka ve Villafrance, půvabném starobylém městečku s řadou šlechtických domů, hradem a románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 9 km)- trasa s velmi rozmanitou a působivou krajinou, ale i s delším stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O´ Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos, benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování.
6. den:Ráno po brzké snídani přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní flórou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky ke katedrále, pradávnému cíli všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro . Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu.
7. den:Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka vybranými parky kolem centra města. Ubytování v Santiagu.
8. den:Ráno odjezd autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, po cestě zastávka v Carrnotě, u největšího horrea v Galicii, a u vodních kaskád na řece Xallas. Návštěva nejzazšího výběžku s proslulým majákem, zastávka u poutního kostela S. María das Areas ze 12. stol. a procházka přístavem. Ubytování ve Finisterre. Navečer fakultativně výšlap z Finisterre k majáku na pozorování západu slunce.
9. den:Volné dopoledne ke koupání na pláži Langosteira nebo k procházkám po městečku a přístavu. Odjezd do Porta, odlet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

Nabízí

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slezská 69
13000 Praha 3
telefon: 224942149

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Barcelona 15 °C
Gerona / Costa Brava 11 °C
Ibiza 16 °C
Madrid 8 °C
Madrid / Cuatro Vientos 7 °C
Malaga 13 °C
Palma de Mallorca 16 °C
Reus / Aeropuerto 13 °C
Sevilla 11 °C

Základní informace

Španělsko

Španělsko
Hlavní město: Madrid
Počet obyvatel: 40 706 868
Měna: EUR
Rozloha: 504,742 km2

Místopisy

  • Valencie

    Valencijská oblast se rozkládá na 3.500 km2 a nabízí celkem 466 km pláží, 38 sportovních přístavů, 20 golfových hřišť a především 12 přírodních parků. Slaví se zde přes 600…

  • Malgrat de Mar a Santa Susanna

    Letoviska Malgrat de Mar a Santa Susanna jsou velmi známými a oblíbenými letovisky Costa Maresme. Infrastruktura letovisek je na vysoké úrovni - lze v ní nalézt nespočet barů,…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://spanelsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/svatojakubska-pout-do-santiaga-214360/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://spanelsko.vasezajezdy.cz